Výlety do okolia

Z nášho penziónu môžete pokojne spoznávať krásy oravskej oblasti, ako aj našu súčasnú kultúru, či dedičstvo našich predkov. Penzión je sústredený v strede týchto turistických zaujímavostí a tak môžte tieto miesta navštíviť, a po návrate k nám si opäť oddýchnuť.

 

ORAVSKÁ PRIEHRADA - Námestovo

Rekreačná oblasť s možnosťami kúpania, jachtingu, vodných bicyklov, člnkov, surfingu a iných vodných športov. V lete vyhliadkové plavby loďou okolo ostrova. Najvýznamnejšími rekreačnými strediskami sú kemp s plážou na Slanickej Osade, prístav a pláže pri Námestove a Troch Studničkách.

 

ORAVSKÝ HRAD - Oravský Podzámok

Je to jedna z najväčších turistických atrakcií severného Slovenska. Hradný areál tvorí pozoruhodný komplex dolného, stredného a horného hradu s palácmi, opevnením a vežami. Návštevníkov zaujme prepojenie troch vstupných brán s tunelom, pod ktorým sa nachádzajú podzemné chodby.

 

 BABIA HORA - Oravské Beskydy

Je vrch na slovensko-poľských hraniciach dosahujúci výšku 1 725 m n. m. Z vrcholu Babej hory je nadherný výhľad na celú Oravu, slovenské a poľské Tatry a poľské Beskydy. Dĺžka túry je cca. 8 hod.

 

PILSKO - Oravské Beskydy

Pilsko vďaka svojej výškovej dominancii v okolitej krajine patrí medzi obľúbené ciele turistov na obidvoch stranách štátnej hranice. Vrchol hory poskytuje vynikajúci kruhový výhľad na Babiu horu, Tatry, Chočské vrchy, Malú Fatru a najmä Poľsko. Ako východisko zo Slovenska slúžia obce Mútné, Oravské Veselé, z ktorých vedú na vrchol turistické chodníky.

 

MEANDER PARK - Oravice

Z hĺbky 1611 m vyviera prírodná termálna voda s blahodárnym účinkom s teplotou 58°C, ktorá sa vlieva do všetkých bazénov v areáli Meander Park thermal o ploche 1545 m2. Bazény sú vybavené vodnými atrakciami ako sú umelé vlny, plavecká časť, perličkové sedadlá, perličkové lavice, gejzír, vodný hríb, masážne trysky .

 

JÁNOŠÍKOVE DIERY - Terchová

Jánošíkove diery sú prístupné atraktívnymi značenými turistickými chodníkmi s lávkami, rebríkmi a reťazami. Východiskom do Dier sú osady Štefanová a Biely Potok, patriace pod obec Terchová. V Dolných dierach je vybudovaný náučný chodník. Horné diery sú v zimnom období uzatvorené.

 

MÚZEUM ORAVSKEJ DEDINY - Zuberec

Skanzen je umiestnený uprostred prekrásnej horskej scenérie. O tomto skanzene sa hovorí, že sa radí k najkrajším múzeám ľudovej architektúry v Európe. Je postavený na brehoch dravého roháčskeho Studeného potoka a pôsobí tak presvedčivo, ako skutočná živá dedina z konca 19. storočia. V skanzene môžete obdivovať celkom 50 hospodárskych a samostatných objektov z celého regiónu.

 

HVIEZDOSLAVOVA HÁJOVŇA - Oravská Polhora

Expozícia diela v autentickom prírodnom prostredí predstavuje jednu z najväčších a najznámejších prác P. O. Hviezdoslava – lyrickoepickú skladbu Hájnikova žena. Pri jeho pôsobení na Hornej Orave vzniklo dielo o konflikte dvoch svetov : chalúp a kaštieľov, pravdy, chudoby a neprávosti pánov. Celá expozícia i budova hájovne sú situované uprostred krásnej prírody okolitej krajiny.

 

ORAVSKÁ LESNÁ ŽELEZNICA - Oravská Lesná

Turistické vlaky na Oravskej lesnej železnici odchádzajú na svoju vyhliadkovú jazdu z údolnej stanice Tanečník. Stanica sa nachádza neďaleko obce Oravská Lesná s ktorou je spojená spevnenou lesnou cestou v dĺžke približne 6km. V stanici Tanečník sa nachádza zázemie železnice – depo pre lokomotívy a vozne, predaj cestovných lístkov a suvenírov, občerstvenie a malé múzeum dokumentujúce život lesnej železnice. 

 

AQUA RELAX - Dolný Kubín

Aquapark ponúka plavecký bazén, detský bazén, vodný svet s rôznymi atrakciami (šmýkačky, chŕliče, vírivky, tobogán), plaveckú školu, fitness centrum, ktorého súčasťou služieb je aj poradenstvo v oblasti tréningu a životosprávy, predaj doplnkov výživy, osobný tréner a turbosolárium.

 

”magické miesto oddychu a harmónie...   „

Penzión POHODA Krušetnica